Pratite najnovije objave preko RSS kanala - Kazup - Prijava / Odjava


Kontaktirajte nas -> Email: info@kazup.hr - Tel. centrala: +385 47 666 111

 

 

 

AKCIJSKI PLAN RAZVOJA PALIJATIVNE SKRBI U KARLOVAČKOJ ŽUPANIJI ZA 2018. GODINU

 

 

naslovnica

 

 

 

Logo Centar za koordinaciju

 

Centar za koordinaciju palijativne skrbi u Karlovačkoj županiji - u postupku osnivanja

 

PLAKAT

 

LETAK

 

 

 

 

SPICT alat

 

 

 

IZVJEŠĆE O PROVEDBI AKCIJSKOG PLANA RAZVOJA PALIJATIVNE SKRBI

U KARLOVAČKOJ ŽUPANIJI U 2016. GODINI

 

Izvješće 2016

 

 

AKCIJSKI PLAN RAZVOJA PALIJATIVNE SKRBI U KARLOVAČKOJ ŽUPANIJI ZA 2017. GODINU

 

AP 2017

 

 

 

AKCIJSKI PLAN RAZVOJA PALIJATIVNE SKRBI U KARLOVAČKOJ ŽUPANIJI ZA 2016. GODINU

 

AKCIJSKI PLAN

 

 

IZVJEŠĆE O PROVEDBI AKCIJSKOG PLANA RAZVOJA PALIJATIVNE SKRBI

U KARLOVAČKOJ ŽUPANIJI U 2015. GODINI

IZVJEŠĆE - AKCIJSKI PLAN PAL. SKRB

 

 

  

STRATEGIJA RAZVOJA PALIJATIVNE SKRBI U KARLOVAČKOJ ŽUPANIJI ZA 2015. - 2018.GODINI 

AKCIJSKI PLAN RAZVOJA PALIJATIVNE SKRBI U KARLOVAČKOJ ŽUPANIJI ZA 2015. GODINU 

 slika - strategija palijativne skrbi

 

 

 

Konsenzus konferencija o modelu uspostave i razvoja palijativne skrbi u Karlovačkoj županiji

 

 

kristal

Foto: www.hrk.hr

U utorak, 7. travnja, na Svjetski dan zdravlja u organizaciji Karlovačke županije održana je Konsenzus konferencija o prijedlogu modela uspostave i razvoja palijativne skrbi na području Karlovačke županije. Konferencija je održana u prostoru Restorana Kristal, Matka Laginje 1 u Karlovcu. Na osnovu donesenog Strateškog plana razvoja palijativne skrbi u Republici Hrvatskoj za razdoblje 2014. - 2016. godine Karlovačka županija imenovala je Projektni tim za palijativnu skrb i izradila prijedlog Strategije razvoja palijativne skrbi u Karlovačkoj županiji za trogodišnje razdoblje. Kako bi zajedno što bolje odredili smjernice razvoja palijativne skrbi u Karlovačkoj županiji, na jednom mjestu se okupilo oko 130 dionika koji su na različite načine vezani za skrb o palijativnom pacijentu. Za uspostavu i razvoj kvalitetne palijativne skrbi u našoj županiji potrebno je umrežiti i koordinirati postojeće resurse na području zdravstva, socijalne skrbi, civilnog društva, području duhovnosti, volonterstva i među predstavnicima političke strukture. Rad Konsenzus konferencije provodio se na način da je u prvom dijelu bio prikazan dosadašnji proces i dinamika razvoja palijativne skrbi u RH i na području Karlovačke županije, kao i prijedlog budućeg modela razvoja palijativne skrbi u našoj županiji. U drugom dijelu Konferencije rad se nastavio u 7 tematskih skupina, dok su u završnom dijelu izrađeni zaključci koji će se ugraditi u strateški dokument vezan za razvoj palijativne skrbi na našem području. U ime Karlovačke županije konferenciji su prisustvovali predsjednik Županijske skupštine Željko Bokulić, zamjenik župana Siniša Ljubojević i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Višnja Jović. Na Konsenzus konferenciji bili su prisutni uz pomoćnicu ministra dr. Dijana Cimera sa svojim suradnicima i saborska zastupnica gđa. Nada Murganić, članica Povjerenstva Ministarstva zdravlja za palijativnu skrb dr. Karmen Lončarek, predsjednica Hrvatskog društva za palijativnu medicinu dr. Vlasta Vučevac i pročelnica katedre obiteljske medicine na Medicinskom fakultetu u Zagrebu prof. Milica Katić.

 

 

 SAM 0596

Okupljeni sudionici na Konsenzus konferenciji

SAM 0623-1

Rad po tematskim skupinama na konferenciji

 

 

Zaključci sa konsenzus konferencije 

 

 

Copyright by Kazup.hr (2009) - Sva prava pridržana - Email: info@kazup.hr - Tel./Fax: +385 47 666 111 - Dizajn i izrada: Infostudio.hr - Održava: Triton IT