Pratite najnovije objave preko RSS kanala - Kazup - Prijava / Odjava


Kontaktirajte nas -> Email: info@kazup.hr - Tel. centrala: +385 47 666 111

 ljubazni vozači copy

foto: Radio Mrežnica

U organizaciji Policijske uprave Karlovačke te Savjeta za sigurnost prometa na cestama Karlovačke županije, kao jednog od partnera, u Dugoj Resi je danas svečano završena preventivno-edukativna akcija "Dan ljubaznosti u prometu".

Tako su 25. rujna 2019. godine policijski službenici proveli terenski dio akcije čije su rezultate predstavili danas u maloj vijećnici Grada Duge Rese.

Blaženka Pečaver, Ivan Žugelj, Nives Žirovčić, Ana Mateša i Marija Kovačević petero je najljubaznijih vozača u Dugoj Resi ove godine.

Zbog toga su im na današnjoj svečanosti uručene zahvalnice i prigodne nagrade. Izabrani su između 149 vozača koji su prije mjesec dana prošli dvosatnu kontrolu policije, predstavnika grada i prometnih stručnjaka. Ukupno je 121 vozač toga dana stao pješacima na pješačkom prijelazu, a petero nagrađenih izabrano je nasumično.

Vožnja “napamet”, korištenje mobitela, ali i pušenje cigareta sve su stvari koje mogu dovesti do nesreća. Prometnu situaciju uvijek treba pratiti i ovom prigodom su savjetovali iz policije

Gradonačelnik Duge Rese Tomislav Boljar je uz čestitke nagrađenim istaknuo razinu prometne kulture koju su pokazaili savjesni vozači i pohvalio njihov doprinos sigurnosti prometa u ovom gradu.

Jedna od dobitnica, Nives Žirovčić, koja kao mlada vozačica svoju vozačku dozvolu posjeduje tek dva mjeseca, rekla je kako u prometu uvijek jako pazi.

Tri su osnovne stvari koje utječu na sigurnost prometa – stanje vozila, ceste, ali i sam čovjek. Na prve dvije može se utjecati, ali na čovjeka najteže. Zato je potrebna edukacija od najranije dobi, rekao je pak predsjednik Savjeta za sigurnost prometa Karlovačke županije Dubravko Galić.

U ovoj edukativnoj akciji sudjelovao je i Autoklub Duga Resa koji je najljubaznije vozačice i vozača nagradio s jednogodišnjom besplatnim članstvom. U slučaju bilo kakvih problema sa vozilima idućih godinu dana imat će pkrivenu pomoć na cesti,  pojasnio je tajnik Ivan Benković.

 

Copyright by Kazup.hr (2009) - Sva prava pridržana - Email: info@kazup.hr - Tel./Fax: +385 47 666 111 - Dizajn i izrada: Infostudio.hr - Održava: Triton IT