
Župan Karlovačke županije Ivan Vučić, sa suradnicima, nazočio je u petak, 18. ožujka 2011. godine, svečanom obilježavanju 40. godišnjice tvrtke Kaplast d.d. u Kupljenskom kod Vojnića. Svečanosti je, uz brojne goste iz zemlje i inozemstva, predstavnike stranih veleposlanstava u Republici Hrvatskoj i gospodarstvenike, nazočio i ministar gospodarstva, rada i poduzetništva Republike Hrvatske Đuro Popijač.
Na početku svečanosti skupu se obratio direktor tvrtke Kapalast Želimir Feitl, koji je goste upoznao sa povijesti i nastankom ove tvrtke, kao i današnjim stanjem. Potom se gostima obratio predsjednik HGK Županijske komore Karlovac Zlatko Kuzman, koji je govorio o stanju u gospodarstvu Karlovačke Županije. Župan Ivan Vučić je, uz čestitke na ovoj vrijednoj obljetnici, govorio o investicijama Kaplasta i ukupnom učešću u gospodarskoj slici Karlovačke županije. Na kraju se obratio ministar Popijač, koji je ustvrdio da je i primjer Kaplasta pokazatelj da Hrvatska izlazi iz recesije i da mjere koje Vlada Republike Hrvatske poduzima u gospodarstvu moraju pokazati učinak koji će biti vidljiv do kraja mandata Vlade.

Nakon protokolarnog dijela gosti su razgledali proizvodne kapacitete tvrtke i uvjerili se u modernu proizvodnju plastične ambalaže koju Kaplast proizvodi za domaće i svjetsko tržište.














































